Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

Hei!

Ønsker finne dåpen til Ole Andreassen 1777 og navn på faddere.Han bodde på Berger Åmot Bbygdebok 2 s 628,foreldre Andreas Taraldsen f.1742 Aamodt,kone Siri Pedersdatter f.1754.

I samme slengen Peder 1778 og Anne 1780 altså 3 av deres 5 barn.

 

 

https://media.digitalarkivet.no/view/9183/44592/147

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/210129-ole-andreassen-1777/
Del på andre sider

Det er ingen Ole Andreassen blant dåpsbarna på sidene som du lenker til. 

(Du har lagt spørsmålet ditt i Tydeforumet. Dersom du ønsker hjelp til å finne dåpsinnførsler, bør du stille spørsmålet i Brukerforumet. Da kan du med fordel også legge inn et geografisk navn i temaoverskriften, f.eks. Åmot i Østerdalen.)

 

 

Ok,det som var meningen med denne forespørsel er at faren til disse barna er jo Andreas Taraldsen broren til Tarald på Bernts.Så jeg tenkte at her er det mulig at Tarald var fadder til noen av barna, og da ville gi en pekepinn om jeg er på sporet av den riktige Tarald,sønn til klokkeren fra Stor-elvdal.

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.