Gå til innhold
Arkivverket

Gården Blekkan, FT 1801.


Olav Bonesmo
 Del

Recommended Posts

Blekkan gård i Børsa (nå Skaun) er vel verdt å sjekke opp. Avstanden fra Orkdalen må sies å være innenfor "Orkdalsområdet". For øvrig et tips ved søk på stedsnavn, gatenavn etc - bruk www.norgeskart.no

  • Liker 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

I tråden Ann-Mary viser til kommer FT 1801 fram for Blækkan i Børsa. Min ane Eli Olsdatter, født ca. 1787, er fortsatt ukjent, så Toril, hvis du har en Ole på Blekkan som er i reproduktiv alder født omkring 1760 i ditt materiale så er det bryet verdt for meg å sjekke kirkebøkene på Strinda omkring 1787.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.