Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

Kirkebok for Vår Frue kirke i Trondheim https://media.digitalarkivet.no/view/3033/64

oppgir at gift, og forhenværende jægteskipper Mons Kristian Vulvig døde på sykehuset i Trondheim av alkoholismus, og ble begravet 27.6.1890. Presten har skrevet en merknad i siste feltet uten at jeg kan tyde hele setningen (Kom fra Bergen, efter 2 dager ? og indlagt paa sygehuset ...?) Han oppgis å være født i Beitstaden i 1830, men jeg kan ikke finne han i noen kirkebok der omkring 1830, ei heller konfirmert. Vulvig er også et uvanlig etternavn i Beitstad, som egentlig kommer fra Tingvoll på Nordmøre. Har prøvd å lete i kirkebøkene fra Tingvoll omkring 1830 uten hell. Er det noen som kan hjelpe ?

Bernt Wulvik

Samme dødsfall i klokkerboka:

 

https://media.digitalarkivet.no/view/15715/257

 

Her står det Vestvig!

 

Men som du skriver: Han er ikke døpt 1828-1832 i Tingvoll eller Beitstaden eller konfirmert noen av disse stedene 1843 - 1849.

Endret av Jon Erik Berg-Hansen

Dåpen til Mentz Christian

 

SAT, Ministerialprotokoller, klokkerbøker og fødselsregistre - Nord-Trøndelag, 741/L0390: Ministerialbok nr. 741A04, 1822-1836, s. 71
Brukslenke for sidevisning: https://media.digitalarkivet.no/kb20070927660518

 

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.