Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

2 minutter siden, Harry Aronsen skrev:

Er det kommet noen statusoppdatering på hvem Maren Hansdatter f. e. 1571, gift ca. 1590 med borgermester Svend Andersen i Trondheim, d. 1627, var datter av?

 

 

 

Ser at dette ligger på Hitterslekt. 

http://www.hitterslekt.no/getperson.php?personID=I52645&tree=1

Takk, Ann-Mary, for lenken. Jeg har jo sett denne tråden tidligere, har tilogmed postet i den. Når jeg nå leser gjennom denne, ser jeg jo at Maren Hansdatter gift med Svend Andersen høyst sannsynlig var datter av Hans Sigurdsen, f. ca. 1536, sogneprest i Inderøy og senere i Trondheims domkirke.  Noen senere oppdatering av denne slektsforbindelsen foreligger vel ikke. Jeg vet ikke om det foreligger noen senere publikasjon fra Johan M. Setsaas om dette emnet.

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.