Gå til innhold
Arkivverket

Avgangstider Wilson Line


Nils Erik
 Del

Recommended Posts

Hei

Har dere noen oversikter over avgangstider for Wilson Line sine skip på 1800-tallet. Wilson Line startet allerede 1840 sine seilinger mellom Gøteborg, Kristiansand og Hull. Anløpssteder i Norge og nye ruter økte utover 1800-tallet og jeg har ganske god oversikt over en del av dette.

Men jeg skulle gjerne hatt mer informasjon om faktiske avgangstider, først og fremst fra 1840 og frem til 1880. Det finnes kanskje noe fra annonser i aviser, men finnes det noen andre kilder her?

Og hva finnes det av kilder på Postens kontrakter med Wilson Line? 

Mvh Nils Erik Hansen, Fredrikstad

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

Du kan poste nå og registrere deg senere. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Ditt forrige innhold har blitt gjenopprettet .   Tøm tekstverktøy

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.