Gå til innhold
Arkivverket

Søkefunksjonen i Digitalarkivet


Svein Davidsen
 Del

Recommended Posts

HJELP! Gjør jeg plutselig noe galt? Opp til nå når jeg har søkt i en folketelling i Digitalarkivet har jeg fått opp personen pluss alle de andre som bor i samme huset/gården. Nå kommer bare den søkte personen opp og det er en "neste" / "forrige" funksjon oppe på venstresiden, men det er jo alt for tungvindt å bruke. Jeg kan ikke finne noe sted hvor jeg kan få den "normale" funksjonene tilbake. Er det meg eller et system problem i Digitalarkivet?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Problemet løst.

Det var enten meg eller min PC. Jeg slo av og logga på igjen og nå er Digitalarkivet tilbake its good old self!

Takk for bryet.

  • Liker 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg funnet den virkelige årsaken til problemet jeg hadde - jeg måtte ha vært stortrøtt på lørdag da jeg ikke fant løsningen.

På skjermen som kommer opp når en søker er det en overskrift "Beboere" - ved å klikke på "+" tegnet til høyre kommer alle navnene opp. 

Jeg ønsker at alle problemene hadde så lett løsning!

  • Liker 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

Du kan poste nå og registrere deg senere. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Ditt forrige innhold har blitt gjenopprettet .   Tøm tekstverktøy

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.