Gå til innhold
Arkivverket

Peder Knutsen Nes 1761-? Hyllestad


Arnt Johan Raae
 Del

Recommended Posts

  • Peder Knutsen Nes, f. 1761 Hyllestad, sønn til gårdbruker Knud Pedersen Nes -  gift i 1785 med Helga Arnesdotter Nordstand f. 1753
  •  
  • i 1790 blir sønnen Arne Pedersen døpt i Hyllestad og registrert i kirkeboken for Gulen 11 juni 1790, da moren Helga  blir introdusert i kirken.
  • Arne Pederson finnes senere i 1801 - på oppfostring på Yttre Skor.
  •  
  • Noe må ha skjedd med Peder i løpet av noen få år før eller etter 1790 finner ikke mer om han i kildemateriale
  • Peders søster Martha overtok gården Nes

  •  

  • Sønnen (Arne) og mor (Helga)  drar omkring i distriktet (Mølmesdal og Arne gifter seg med Botilde Bosdal, rydder stedet Kviane, bosetter seg der og tar etternavnet Raae -
  • Moren Helga dør i 1939 på Nes.
  •  

    Peder Knutsen har jeg ikke funnet mer om i kildemateriale jeg har søkt i - da det skal ha vært en del spedalskhet i området Hyllestad på den tiden er søk i Lepraarkivet en  mulig kilde til mysteriet Peder Knutson Nes?

     

     
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

Du kan poste nå og registrere deg senere. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Ditt forrige innhold har blitt gjenopprettet .   Tøm tekstverktøy

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.