Gå til innhold
Nasjonalarkivet

AMF data: Jeg ble først ivrig, men det var skivebom!!


Recommended Posts

Etter nyheten om de nylig utlagte transkriberinger gjort av AMF, gjorde jeg et kjapt søk for mine tipp-oldeforeldre Anton Olaus Solem og Elisabeth Dorthea Jørgensdatter, som jeg har et større hull i tidslinjen for. Fantastisk, jeg finner straks to nye barn:

https://www.digitalarkivet.no/view/255/pd00000029812291

https://www.digitalarkivet.no/view/255/pd00000029811931

 

Jeg klikker på linkene til den skannede versjonen, og finner begge barn på riktig side og riktig linjenummer, men med helt andre foreldre. Her har noen rotet det til skikkelig!

 

 

  • Liker 1
  • Trist 1

Jeg har nå avpublisert kilden. Vi skal se nærmere på hva som har gått feil her og eventuelt re-publisere rettet fil senere. 

  • Liker 3
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.