Gå til innhold
Arkivverket

LØST!!! Hvor ble det av Nille Bolette Didriksdtr. fra Rognaldsvåg i Kinn, Sunnfjord etter 1876?


Rune Thorstensen
 Del

Recommended Posts

Nille Bolette ble født på Rognaldsvåg i Kinn 20.04.1862 av foreldre Didrich Fæster Martinussen 1828 - 1920 og hustru Helene Juditte Hermannsdtr.  1829-1912.

 

Jeg finner konfirmasjonen hennes 01.10.1876, men etter det klarer jeg ikke å finne henne igjen. Hun kan ha benyttet begge fornavnene sammen eller hver for seg og Didriksdtr. eller Martinussen som etternavn.

 

Jeg finner henne ikke i 1891/1900/1910 tellingen for Kinn, ei heller i kirkeboka blant døde i Kinn.

 

Er der noen som er bedre på søkemulighetene i Digitalarkivet enn jeg er, eller som har god kunnskap om folket på Rognaldsvåg som kan hjelpe meg å kaste lys over hennes skjebne?

Endret av Rune Thorstensen
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjempeflott Sven. Begriper ikke at jeg ikke fant det selv, søkte med alle mulige navnekombinasjoner.

Her ser vi forresten litt av det vi får når Digitalarkivet legger ut ting uten at det er korrekturlest 🙂 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Rune Thorstensen changed the title to LØST!!! Hvor ble det av Nille Bolette Didriksdtr. fra Rognaldsvåg i Kinn, Sunnfjord etter 1876?

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.