Gå til innhold
Arkivverket

En skikkelig romjulsutfordring! Tyding av skifteprotokoll 1811-1820


Katja Johanne Pihl
 Del

Recommended Posts

Hei!

Er det noen kløppere av noen tydere som kan hjelpe til med denne skifteprotokollen? Får ikke helt sammenhengen her. Gjelder venstre kolonne fra "Fredrik den sjette" og avsnittet med INGER SVENDSDATTER, (ned til bunnen). Se link her: https://media.digitalarkivet.no/view/23709/40?fbclid=IwAR2zLKgaXBcI5Tkiu48rP11Y3an8sg7B-Nmrlw-H1LvHeNyUJ365L-fkubY

 

På forhånd tusen takk!

Vennlig hilsen Katja Pihl

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei

Dette er en søknad fra Gulbrand Jensen af Aggers Sogn i Aggershus Amt om å få sitte i uskiftet bo etter sin avdøde hustru Inger Svendsdatter. Det bir nevnt sammenavlede børn i flertall, men ikke hvor mange og heller ikke navn. Søknaden ble godkjent. Ut i fra de andre innleggene skjedde dette tidlig på året 1811.

Mvh. Gunnar

  • Takk 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.