Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

8 timer siden, Berit Knudsen skrev:

Jeg finner ikke begravede fra Kampen kirke  etter 1920. Vielser, døpte m.m. finnes.

Det er nå 100 år siden, og da burde de vel vært innlevert nå. Eller ble de begravet fra en annen menighet?

 

Arkivkatalogen i Arkivportalen viser at det ikke er avlevert ministerialbøker for Kampen utover de 13 som allerede finnes i Digitalarkivet: https://www.arkivportalen.no/search?under=SAO%2FA-10853%2FF%2FFa

 

Det blir bare spekulasjon, men hvis det i fortsettelsen har vært ført ei kirkebok for hver handling, kan ei kirkebok med gravlagte fra og med 1921 ha vært i bruk til ut på 1940-tallet, og da er den ennå ikke avleveringspliktig.

51 minutter siden, Berit Knudsen skrev:

Hvor mange år må det gå etter siste innføring?

 

Det kan - men må ikke - gå 80 år: https://www.digitalarkivet.no/content/church-books

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.