Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

Jeg har problemer med å finne grunnboksbladene til noen eldre eiendommer uten gnr/bnr, og håper noen kan hjelpe meg.

 

Leter etter heftelser på gnr 159 bnr 138 i Bergen. Eiendommen ble opprettet i 1962/63 og het da "Solheim nr 100x". I grunnboken står det at eldre heftelser finnes på "Lille Solheim, gnr 8 bnr 34" og "Lille Solheim nr 79" (https://www.digitalarkivet.no/tl20100607640178).

 

Klarer ikke å finne grunnboksbladene for disse eiendommene. Kan noen hjelpe?

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/264084-lille-solheim-i-gammel-grunnbok/
Del på andre sider

Det ser vitterlig ut som om det skulle finnes grunnboksblad for begge disse eiendommene, men jeg har ikke klart å finne hva som er nå/da-værende gnr/bnr i Bergen. Om du legger spørsmålet inn i et skjema kan vi se nærmere på det.

Men panteregistrene ligger ute:

 

Om du går inn på «bla i panteregister» og velger Bergen og deretter skriver Årstad i rubrikken for sted får du opp registre som kan inneholde disse 2 eiendommene.

 

Panteregister for gnr/bnr 8/34 på høyre side her:

https://www.digitalarkivet.no/tl20070803700957

 

Panteregister for gnr/bnr 8/79:

https://www.digitalarkivet.no/tl20070709671259

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.