Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

Vi ber alle brukere om å ha både for- og etternavn med i visningsnavnet sitt. Bruksanvisning for hvordan forandre visningsnavn:

https://www.digitalarkivet.no/content/change-display-name

 

Du kan søke om innsyn via skjema.

Om taushetsbelagte opplysninger i arkivene:

https://www.arkivverket.no/kom-i-gang-med-arkiv/taushetsbelagte-opplysninger?q=innsyn

Hei igjen! På webbsiden du linket til står det "Bruk dette skjemaet hvis du vil søke om innsyn i personlige opplysninger og du ikke finner et annet skjema som passer til forespørselen." og "Har du ikke elektronisk ID, kan du sende henvendelsen din i posten til Arkivverket." Jeg har ikke elektronisk ID - ska jeg skrive ett helt vanlig brev och sende det til Arkivverket, Postboks 4013 Ullevål Stadion, NO-0806 Oslo, Norge? 

Det kan være at opplysningene du spør etter er klausulerte, derfor legitimert søknad. Men du kan forsøke å sende inn søknaden via et vanlig skjema, og så kan man ta derfra.

Men ellers er det helt greit at folk som ikke er digitale bruker vanlig postadresse.

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.