Gå til innhold
Arkivverket

tyding av navn


Beate Tollefsen
 Del

Recommended Posts

Det fant du ‹inngangen›! Se på hvordan Halvorsen er skrevet, fars partonym to innførsler over. H-en har en ekstra ‹schvung› som får den til å se ut som en egen bokstav. Hvis vi legger det til grunn vil Georg hete Hildus. Som faktisk er et fornavn. Google. Har sittet og vridd hode og øyne en stund nå. Takk, Åsbjørg! 🙂

 

Mvh

  • Liker 1
  • Takk 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Beklager at jeg glemmer å logge ut. Nå forsvant akkurat sola så nå greier jeg å lese skrift med dårlig blekk, telleren måtte nok spare på blekket.

 

 

Er litt treg som vanlig, men blir det Heildus? 

 

Hilsen Beate

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.