Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

Ved konkurs blir buet tatt til behandling av skifteretten. Dette fins i arkivet etter sorenskrivaren.

I arkivet etter Numedal og Sandsvær sorenskriveri (seinare Kongsberg sorenskriveri) ser det ut til at der er avlevert skiftemateriale til Arkivverket fram til ca 1950. Du finn katalogen til arkivet her:

https://www.arkivportalen.no/entity/no-a1450-04000000000075?ins=SAKO

 

For oppslag i arkivet kan du møte på lesesalen til Statsarkivet i Kongsberg eller be om oppslag via skjema. For nyare materiale må du ta kontakt med Tingretten.

 

Meir generelt om skiftearkiv finn du her:

https://www.arkivverket.no/slektsgranskning/skifte-og-arv-en-innforing?q=konkurs

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.