Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

Hei!

Skal alt det som står etter Fatiglem på nr. 20 (kvindekjøn) settes på stilling/stand eller skal det settes på merknad? Det er mange steder det står delvis understøttet av fattigvæsenet, delvis av andre, egne oppsparte midler osv... skal det på stilling/stand eller merknad?

https://media.digitalarkivet.no/view/6796/271

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/277996-stillingstand/
Del på andre sider

I eksemplet ditt ville jeg satt det i feltet for stilling/stand, altså:  Fattiglem, understøttet av Vardø Fattigvæsen. 

 

I andre tilfeller kan det like godt settes i merknadsfeltet slik som f. eks. nr. 5 (kvindekjøn) her: https://media.digitalarkivet.no/view/6796/269

Her ville jeg satt Enke i stilling/stand, og underholdt af Sønnen Peder, der er Fisker i merknadsfeltet  


 

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/277996-stillingstand/#findComment-2310640
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.