Gå til innhold
Arkivverket

Pernille Olsdatter konfirmeres i 1837 som nr. 59 på venstre side . Hennes far er oppført som Ole Pettersen , men hva er hans bopel - er det noen som kan tyde hva som står etter hans navn ?


Bjørn Andreas Johansønn Løkken
 Del

Recommended Posts

 

Hei ......

 

Pernille Olsdatter konfirmeres i 1837 som nr. 59 på venstre side .Pernille ble født i Leiermaal ved garden Stenseng på Brøttum , og jeg har ikke klart å finne noen vielse på hennes foreldre som var Inderst Pige Anne Nilsdatter Stenseng og Ungkarl Ole Pettersen nordre Bergseie 

 

Pernille sin fødsel https://www.digitalarkivet.no/view/255/pd00000010133820

 

Ved Pernille Olsdatter sin konfirmasjon i 1837 er hennes mor oppført som Anne Nilsdatter Biskopaasen og hennes far er oppført som Ole Pettersen , men hva er hans bopel - er det noen som kan tyde hva som står etter Ole Pettersen sitt navn ? 

 

nr. 59  https://www.digitalarkivet.no/kb20070512970403

 

På forhånd tusen hjertelig takk 

Endret av Bjørn A Løkken
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

Du kan poste nå og registrere deg senere. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Ditt forrige innhold har blitt gjenopprettet .   Tøm tekstverktøy

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.