Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

Hei. 
vi skal bytte etternavn og trenger å vise til slektstre for å kunne bytte. 
min samboer har adelsnavnet Møllerop i slekten men den siste som het dette var hans oldefar. 
kan noen hjelpe meg med å vise at min samboer er i familie med sin oldefar ☺️ 

 

oldefar het Fredrik bertin møllerop milde f.1920

datter Aud milde fekene f.1950

datter av Aud: Bodil May Olsen f. 1972

sønn av Bodil: Truls Mikalsen f.1996

 

vi har prøvd å bla i slektsboken Møllerup, men den skjønner vi ingenting av 🙈 

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/318320-m%C3%B8lleropm%C3%B8llerup-slekten/
Del på andre sider

I slektsboka Mølleropslekten i Norge er din samboers oldefar omtalt her: https://www.nb.no/items/6794cec7fa06c0fafd0b9f50a5b0f3b2?page=239&searchText="Fredrik Berntin Møllerup"

 

Kirkeboka med hans dåp dokumenterer at han fikk Møllerup som mellomnavn: https://www.digitalarkivet.no/kb10041108262050

 

Men slektsboka omtaler ikke din samboers oldefars etterkommere, så det dere nå trenger, er formodentlig fødselsattest for Aud, Bodil og Truls. Om dere ikke har det, er Skatteetaten rett sted å henvende seg, jf. Arkivverkets veiledning: https://www.arkivverket.no/dokumentasjon/fodsel-dod-og-navn/fodsel#!#step-hva-vil-du-finne-ut

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.