Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Dåp i Rakkestad 11/11-1821. Men hva står det etter dåpsdatoen, etter morens navn og i anmerkningsrubrikken (og hva betyr det)?


Recommended Posts

Venstre side nr 92: https://www.digitalarkivet.no/kb20061020020284

 

 

I dåpsrubrikken står det 1821 11. Nov. og noe sånt som "med Ous"?

 

Og i rubrikken for foreldrene "Ægtefolk Christen Amunsdsen Grav og Mari Olsdr. og etter det så kommer det kanskje et-eller-annet om leilending af.....?

 

Og til slutt er det anvisning om "4de barn" som ikke gir meg noen mening - bl. a. fordi det (minst) må være hennes 5. barn....?

 

 Håper noen forstår mer enn jeg....

 

 

 

 

 

 

"ved Ous" - det er vel Os kyrkje.

 

"Leilændige af bondestd"

 

"Forældrenes 4de barn. Vaccineret efter Attest"  Det spørs om ikkje det med vaksineringa er lagt til seinare.

 

 

  • Takk 1

1000 TAKK! Men var det "vanlig" å skrive "Forældrenes 4de barn" når jeg har funnet fem? (Men den første av dem døde 5 år gammel i 1814... kan det forklarer "nummereringen"??

 

Eller har jeg "funnet" et barn som "tilhører" et annet par med samme navn?

Endret av tom askerøi

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.