Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

Denne boka har fått årstall 1616-1919 i tittelen, skal være 1916-

 

https://www.digitalarkivet.no/source/226914

 

Ellers takk for vel 120 år med tingbøker, nå mangler bare noen dombøker rundt 1800 og noe senere, for å få vite hva som ble utfallet av sakene.

Takk skal du ha; det var en tastefeil i et manuelt utfylt databasefelt - som nå er rettet.

 

Jeg er redd dombøkene (foreløpig) ikke er satt opp for skanning. Det er vel ikke alle sorenskriver- og byfogdarkiver som har egne serier med dombøker, så dombøkene i Toten tingretts arkiv har vel falt utenfor, når fokuset har ligget på tingbøker og ekstrarettsprotokoller.

Jeg mistenker at du har rett i at alle kanskje ikke er oppmerksom på dombøkene. Når jeg skrev at de starter rundt 1800, så ser det ut som jeg blandet dem sammen med åstedsprotokoller (som DA kaller ekstrarettsprotokoller). Dombøkene for Toten starter ikke før 1845.

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.