Gå til innhold
Arkivverket

Tore Reidarsson


Torbjørn Steen_Karlsen
 Del

Recommended Posts

En Tore Reidarsson skal ha vært lagrettemann i Sandeherred/Sandar Vestfold i 1478. Jeg har gått igjennom alt jeg kan tenke av kilder, men finner ikke noe. Er det et dokument som ennå ikke er trykket eller overser jeg noen kilder. Langt tilbake og ikke alle vet, men kanskje noen vet. Han assosieres med gården Klavenes i Sandeherred.

 

 

Mvh. Torbjørn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skrevet (endret)
  • En Tore Reidarsson skal ha vært lagrettemann i Sandeherred/Sandar Vestfold i 1478. Jeg har gått igjennom alt jeg kan tenke av kilder, men finner ikke noe. Er det et dokument som ennå ikke er trykket eller overser jeg noen kilder. Langt tilbake og ikke alle vet, men kanskje noen vet. Han assosieres med gården Klavenes i Sandeherred.

 

 

Mvh. Torbjørn.

Endret av Torbjørn Steen_Karlsen
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk. Det brevet kikka jeg akkurat på, men fant ham ikke der. Men da var gåten løst.

 

TSK

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

Du kan poste nå og registrere deg senere. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Ditt forrige innhold har blitt gjenopprettet .   Tøm tekstverktøy

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.