Gå til innhold
Arkivverket

Ole Olsen Nærem


Ole christian Torstrup
 Del

Recommended Posts

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skrevet (endret)

Tusen takk

Men bosted Avaldsnes og Stavanger mønstringsdistrikt?

Og 1865 i Fjelberg

Endret av Ole christian Torstrup
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fødselsdato og Nerem bekrefter jo at det er han som bosetter seg på konas hjemsted Avaldsnes etter at han giftet seg 1868 og samtidig ga seg på sjøen. Trolig har han vel hatt base i Stavanger fra i hvert fall 1864.

 

Et stykke fra Nerem i Ølen til Stavanger. Men mulig han er overført siden han dukker opp i Hovedrullen i 1864, han burde jo da ha stått en henvisning til Arl eller hvilket distrikt han kom fra. Jeg så litt på Haugesund, men fant ingen Nerem der. Ole Olsen er det dog mange av.

  • Liker 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.