Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Hvordan bruke sjøinnrulleringen?


Recommended Posts

Jeg har funnet Colbein Gundersen innrullert i 1798. Han finnes ikke i noen kilder ellers. Kan det være at han ikke vendte hjem fra krigen? Her ser det ut som han bare var en kort stund på skipet. Er det opplysninger her som er spor jeg kan følge videre?

Finnes det protokoller over dem som ikke vendte hjem?  

 

https://www.digitalarkivet.no/ru20100707331417

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/362529-hvordan-bruke-sj%C3%B8innrulleringen/
Del på andre sider

 

Etternavnet her er Gabrielsen. På neste side står han er fra Falnæs, altså Skudesnæs. Innflytter til Håland 1802 https://media.digitalarkivet.no/view/15809/144

Gift 1804: https://www.digitalarkivet.no/view/327/pv00000001679746 .

  • Liker 1

Fantastisk! Siden jeg sendte spørsmålet, fant jeg også ut at det er snakk om Colbein Gabrielsen, ikke Gundersen. Men hvordan fant du de to andre oppslagene så fort? De kildene er vel ikke søkbare? Imponert! Takker!

Du vet vel ikke hva 404 ved giftermålet betyr. Finner ikke den siden.

Vielsen er søkbar, og når det står folio 440 der gikk jeg til side 440 (kke 404) ved å skrive sidetallet øverst til høyre og fant innflyttingen. På HBR er det lenket til et par barnefødsler og vanlig personsøk viser i tillegg en barnefødsel i 1816 samt et ekteskap i 1835 der fødselsår for datteren er oppgitt 1805. Kan vel være flere barn osv. som ikke vises ved søk på han, mye stavefeil o.l.

Endret av Roy-Petter Askim

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.