Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Ekteskap i Bergen? Alma Martinusdtr. f. 11.09.1903 Lindås


Recommended Posts

Jeg er muligens ute på dypt vann her, men i følge Dis Norges gravminner var Alma f. 11.09.1903 gift med Helge Sevaldstad f. 28.09.1901 i Evanger. Den eneste Alma jeg får til å passe i 1910 tellingen er Alma Martinusdtr. født på Mellingen i Lindås 11.09.1903 av foreldre Martinus Magnesen og Berta Johannesdtr.

 

Er det mulig ut fra folkeregisterkortet å se om dette er rett Alma, og i så fall når og hvor giftet hun seg med Helge (Sjursen) Sevaldstad?

Alma Oliva Magnussen, født på Mellingen 11. september 1903, giftet seg med Helge Brakestad hos sorenskriveren i Nordhordland 8. august 1942. I 1947 endret familien etternavn til Sevaldstad.

 

 

Hjertelig takk for hjelpen. Jeg vet at han under krigen ble arrestert og torturert fordi etternavnet Brakestad ble forvekslet med Brakstad, som tyskerne mer en gjerne ville ha fatt i.

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.