Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#2018] Døypte i Bergen 1668-1815


Recommended Posts

Gjest Kjell Andersen

Er alle som er døpte i Bergen mellom 1668-1815 tilgjengelig i databasen "Døypte i Bergen 1668-1815"? Jeg søker etter en Henrich Meyer/(Mejer)? som skal være født ca. 1684 i Bergen. Likeledes Henrichs far som også har samme navn finner jeg ikke i databasen over døde i Bergen, han skal være død ca. 1694 i Bergen. (Mulige foreldre til Henrich er Henrich Meyer og Elisabeth Forenberg viet i Domkirken i 1669). mvh Kjell

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/87977-2018-d%C3%B8ypte-i-bergen-1668-1815/
Del på andre sider

Gjest Hans Mathisen

Jeg finner en Hindrich, sønn av en Hindrich Meyer, som døpes i Korskirken i Bergen 23.11.1679. Moren ikke navngitt. Kan dette være den du søker?Hindrich Mejer vies til Lisebeth Faardenbergh 01.08.1669 i Domkirken.Jeg fant heller ikke gamle Hindrichs begravelse.Mvh Hans

Gjest Jan Oldervoll

Ja, du kan spørja. Dokumentasjonen forsvann i ein periode. Men no er han på veg attende. Han er lagt på plass for det mest av materialet og resten skal på plass i morgon tidleg. Der det finst dokumentasjon finn du lenke oppe og nede på alle tabellar som syner materiale.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.