Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#3071] Georg Johannsen, Heggelund


Recommended Posts

Gjest Arild Inge Norderhus

Hei, min samboers far het Hilmar Hartvig Heggelund f.1906 i Trondheim av foreldre Georg Johanssen Heggelund f. ca. 1881 og Mathilde Kristine Olausen f. i Bjørnør Prestegjeld. Mathilde døde ca. 1952 i Bergen og da med etternavnet Eriksen. Hennes slekt har vi funnet.Georg har vi desverre ikke funnet noe på og vi har lett og lett, så vi håper at noen ute i landet kan hjelpe oss. Georg og Mathilde hadde og en datter Alfhild f. 1910 d. ca. 1937. Ellers hadde Mathilde 4 -5 andre barn som vi ike vet hvor befinner seg, kanskje er det noen som kjenner til disse også.Vi håper noen kan hjelpe oss i vår søken !Kanskje hadde georg en bror ved navn Oskar eller var han hans onkel ?arild.norderhus@levanger.kommune.no

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/89029-3071-georg-johannsen-heggelund/
Del på andre sider

  • 5 måneder senere...
Gjest Ann-Magritt Heggelund

Nye opplysninger har fremkommet i det siste. Mine besteforeldre var ikke gift, og da var det vistnok ikke vanlig at barnet fekk etternavnet til faren. Rette søster til Hilmar hadde etternavnet Røe/ Røed. Om foreldrene da var gift eller ikke vet vi ikke. En annen av halvsøskna hadde etternavnet Leira.Alle er visstnok født i Trondheim, og hadde nok fosterhjem i området.Er det noen som har vært borti noe lignende og hvordan i såfall har dere løst oppgaven.Med vennlig hilsenAnn-Magritt

  • 1 måned senere...
Gjest Ann-Magritt Heggelund

Hei, Georg var født rundt 1880 - 85, hans eldste sønn var født i 1906, så det kan ikke være han som du nevner, desverre. Vi vet at blandt annet Røe/Røed navnet finnes flere steder i Norge, så det er ikke sikkert at han kommer fra Trøndelag i det hele tatt.Mange takk for din opplysning !

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.