Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#3329] Hans Magnus(sen) Wiberg, Bergen


Recommended Posts

Gjest Tor Andersen

Kanskje foreldrene står oppført ved vielsen i NK 2 jul 1748? Lenke kan ikke se at det er noe grunn til å tro at han brukte Magnus som mellomnavn. I alle sammenhenger på DA er det brukt Magnuss.. alene, eller med varianter av Wiberg. Hans datter Walborg får derimot en dødfødt sønn kalt Hans Magnus Wiberg.PS Jeg fant bare 7 barn i DA, men det har du vel kontroll på.

  • 5 uker senere...
Gjest Erlend E. Mæhlum

Ja, du har rett, han fikk bare 7 barn, men noen av de hadde dobbelt navn, så jeg telte feil. Jeg har også forsket på etterkommerne av Hans M.Wiberg, og da har mange fått navnet Hans Magnus eller Hans Magnus Wiberg. Derfor lurer jeg litt på om det var Magnus eller Magnusen.Jeg vil også si tusen takk for innleggeneErlend Mæhlum

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.