Gå til innhold
Arkivverket

[#7177] Vaktmester i Oslo.


Gjest Øystein Andersen
 Del

Recommended Posts

Gjest Øystein Andersen

Jeg søker etter opplysninger om:NILS FREDIK SOLBERG, f.18-02-1860 i Snarkil, Sillerud, Sverige. Han kom til Norge omkring 1890.Han siste kjente adresse var Etterstadkroken 19, Oslo ca 1930. Han var vaktmester på Johs. Pettersens Lin og bomullsfabrikk. Han var gift og hadde to døtre. Han kan ha tat et anet etternaven en Solberg.På forhånd Takk: Øystein

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Dag Brodin

Ja, man må nok en tur på byarkivet i Oslo. De har utførlige folketellinger for hvert år frem til 1941. Det er selvfølgelig vanskeligere hvis han bare hadde døtre. Hvis de giftet seg har de jo skiftet etternavn!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Berit Knudsen

Det finnes flere Nils Fredrik i Oslo i 1900 som var fra Sverige. Du har en Nils F. Nils. f. 1860 Sverige gift med Annette f. 1863 Asker som bor i Kirkegaardsg. 21.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 år senere...
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.