Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#8673] Buvika / Hitra


Recommended Posts

Gjest Roar Kvam

Hei, jeg står fast i leting etter opphavet til disse personer Randi Larsdatter f.ca 1835 Buviken (Vestgård ?) g.m Iver Andreas Olsen f.1831/3 Trondheim. De blir sansynlig gift på Hitra, bor på Fløvansbugen under Nord Kvammen. I bygdebok for Hitra står det at Iver var fra Storsand i Malvik (Lade sokn). For Randi står det i samme boka at hun var fra Buvika og en plass som Vestgård? Finner ikke noe Vestgård i Buvika. Her er et annnet problem, i bygdebok for Aure på Nordmøre står det skrevet ' enka vart sittende at og overletgården til versonen' Hva betyr versonen?

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/94608-8673-buvika-hitra/
Del på andre sider

Gjest Geir Olav Øien

Du skriv at de ikke hadde noen barn, kan dette være riktig? Var for ca 1,5 år siden i kontakt med en amerikaner som var etterkommer etter Iver Andreas Olsen Kvam. Det var bl.a. en sønn som hadde flyttet til Ålesund. Ta kontakt med med via e-post for videre korrespondanse. geir.olav.oien@c2i.net

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/94608-8673-buvika-hitra/#findComment-779104
Del på andre sider

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.