Gå til innhold
Arkivverket

Er dette Reinli Stavkirke?


Tore Johansen
 Del

Recommended Posts

Kan dette være Reinli stavkirke? Bildet er antagelig fra siste halvdel av -50 tallet.

Har sammenlignet med andre bilder funnet på nettet men finner ikke de detaljene som gjør meg helt sikker.

post-192-0-52131300-1298421475_thumb.jpg

post-192-0-69620100-1298421492_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk Jon. Jeg så også dette, men stusset litt på et par detaljer, som f.eks. gitteret i døråpningen. På bildet i innlegg 1 er det bare gitter i halve dørhøyden, i det andre i full høyde.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, enten det eller den kan vel være noe restaurert i løpet av de siste 50 år. Konturene av åskammen i bakgrunnen på venstre side indikerer også at det er Reinli. Har ikke funnet andre stavkirker i området som kan ligne, så det er nok Reinli ja.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.