Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#15472] Født i Haugesund - døde i Hamre/Hordaland


Recommended Posts

Gjest Marit Monsen Bolset

Søker opplysninger om Ingeborg Aselina Halvor/Haldorsdatter f.1851/53 i Haugesund. Giftet seg med skipstømmermann Ole Sjursen Dale/Fugledal fra Hamre/Osterøy. Paret bodde en tid i Haugesund. De 3 eldste barna ble født her, det første i 1874. De 5 neste barna ble født i Hordaland, det siste i 1897. Kan noen hjelpe meg med å finne ut om - og event. når Ole og Ingebor Aselina ble gift i Haugesund? Hvem var Ingeborgs foreldre? Mvh Marit M Bolset

Gjest Berit Knudsen

Familysearch: Gift 6/11 1873 Skaare i R. Ole Sjursen og Ingeborg Aaseline Halvorsdt.Ingebor Aseline f.4/10-26/10 1851 Skaare i R., foreldre Halvor Haaversen og Inger Aslagsdt.Jeg finner ikke disse 2 gift, så kanskje Ingebor er et såkalt uekte barn. Men alt dette må sjekkes mot kirkebøker.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.