Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#17658] Hitteren Sør Trøndlag Grønslætten .


Recommended Posts

Gjest Leif Kvernhusvik

På FS finner du Morten Mortensen gift med Gunild Johnsdtr 24 Okt 1841 i Hitra. Hans far samme navn, hennes far John Haagensen.På FS Vital Records finnes så Morten f. 20 Aug 1818, døpt 31 Aug 1818, foreldre Morten Mortensen og Marta Pedersdtr. Morten og Gunhild er ihvertfall i live i 1875, folketelling for Hitra, Morten oppgir da f. i Rissa.Leif

Gjest Inger Johanne Johansen

Hei,takker for det ,jeg venter spent på svar. Har på lørdag,besøkt Slektforskerdagen ,på foredrag ,om kunsten å lete på nettet,så det er 'mulig 'jeg kan finner fram selv ,tror det tar tid. Takker hilsen Inger Johanne.

Gjest Ole Rabben

Hei Inger Johanne! Jeg har nå forsøkt å lete i den aktuelle kirkeboken etter flere søsken, men skriften der er så svak og utydelig at den for store deler er umulig å tyde - ihvertfall uten spesialutstyr. Jeg har imidlertid funnet noen,men er usikker på om jeg for enkelte har tolket navnene helt riktig: Elen Matine(Martine?) f. 02.06.1842, Ove Hilmar(Helmer?) f.06.06.1845, Carl Johan f.14.11.1847, Bergitte(Birgitte?) f.1849, død 17.01.1866, Mette Olava f.20.12.1850, Ove Helmer f.14.12.1852 Hilsen Ole.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.