Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#19714] Milton Aubrew Moore, født 26.03.1924 i Indiannepolis USA


Recommended Posts

Gjest Arne Solås

Du får en rekke treff på ham om du søker på Google. Det er også skrevet endel biografi om ham. Men han var født i Indianola i Missisippi og ikke i Indianapolis, IN., - og det blir jo noe annet. Men det hjelper så lite, for jeg finner ham ikke i 1930 uansett. Kanskje familien har forlatt landet før 1930?Mvh. Arne.

Gjest Kari Thingvold

Unnskyld, jeg overså spørsmålet. Han kom til Danmark som voksen så vidt jeg vet. Det er synd at han ikke er å finne i folketellingene, men navnet hans kan sikkert skrives på mange måter. Ellers er det vel mangler i disse folketellingene også. Takk for at du så etter for meg.

Gjest Arne Solås

Hei igjen, Kari -Jeg tror det må være denne familien i Indianola, Sunflower, Mississippi:Milton A. Moore, 47, gift 32 år gammel, eier sin bolig til verdi av $6000, født i Miss. av foreldre f. i Alabama. Jobber som kasserer i en bank.Wife Ethellyne, 39, født i Miss. med far f. i Virginia og mor f. i Louisianna.Barn:Justina 16, - AUBREY 6 og John R. på ett år og 1 mnd. Samtlige barn f. i Minn.Gatenavnet klarer jeg ikke, men noe med Catet... Ave nr. 229.Mvh. Arne.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.