Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#23978] Fredrik Erikson på Toug nedre i Sel (Vågå) FT 1801.


Recommended Posts

Gjest Harald Rudiløkken

Ved FT 1801 var Fredrik gardbruker på Toug nedre, han gifte seg med Barbro Fredriksdt. den 27.10.1765 i Sel. Han er gift for 2. gang i 1801, alder oppgitt til 60 år. Men hvem var foreldrene til Fredrik og Barbro? Far til Fredrik het kanskje Eric Toug? Kan noen hjelpe meg?Mvh Harald.

Gjest Aud Sandbu

Foreldrene til Fredrik var Erik Fredriksen Tho nedre (1712-1756) gm Rannei (el. Rønnaug) Olsdtr. Jeg vet ikke hvor Rannei kom fra.Foreldrene til Barbro var Fredrik Syversen Skårå (1713-1746) gm Mari Engebrethsdtr. Skjenna (1706-1806)

  • 2 uker senere...
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.