Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#28286] født i Kristiania 1846


Recommended Posts

Gjest Rigmor  Waler Iversen

Hei Niels :)Kanskje dette kan være din oldefar?LenkeDet står riktignok ikke Kristiania, men Næs på Romerike. Det er ikke så veldig langt fra Kristiania/Oslo,og sikkert lettere å forklare om man skal fortelle hvor man kommer fra.Kanskje hadde han også arbeid i hovedstaden før han emigrerte.*Smil* fra Rigmor

Gjest Trond Lunde

Jeg kan bekrefte opplysningene i forrige innlegg. Dessuten ble han døpt Karl Marius og konfirmert 16.09.1855. I følge Nes på Romerike, gardshistorie bind 1, s. 356 overtok han farsgarden Nordgarn Blekstad etter farens død og solgte igjen i slutten av 1880-åra. Det er ingen Carl/Karl som passer med den oppgitte alderen i 1865-tellinga. Dersom han var født og oppvokst i Oslo, vet vi jo at det er mangler i denne tellinga, en del huslister har blitt borte.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.