Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#36810] Møre og Romsdal, Kristiansund: Løennechen-familien


Recommended Posts

Gjest Inger Bjørnaas

Julie Juliusdt. Loennichen ,f . 1880, kan hun være datter til Julius Løennechen, f. ca. 1858 ? Er det noen som har mulighet til å sjekke foreldrene til Julie f. 1880 ?Her er Julie i 1900: [url="http://digitalarkivet.uib.no/cgi-win/webcens.exe?slag=visbase&filnamn=f01501&gardpostnr=122&personpostnr=2277&merk=2277#ovre>LenkeHer er Julius i 1900:

Gjest Tore Kristiansen og Tor Larsen

Se dette temaet LenkeVi fant henne ikke i de brannskadde kirkebøkene, så det beste er nok å lete etter konfirmasjonen hennes. Det var kanskje i Øre? Vi fant ei Julie med en far Julius som ble døpt i 1880 i Kristiansund, men det var ikke henne som du etterlyser i innlegg 3. Begge jentene står i FT1885.Det er også utgitt ei bok om slekta 'Iohann Christian Loennecker og hans efterslekt : Slekten Tønsberg : Slekten Wiberg', men Julie står ikke nevnt i den. For øvrig mye interessant stoff om skrivemåten til slektsnavnet. Helsing Tore og Tor

Gjest Inger Bjørnaas

Takk skal dere ha. Det er Grethe jeg prøver å hjelpe, men fant ikke innlegget, derfor sendte jeg et nytt. Beklager hvis det ble rot. Har tatt opp igjen saken for å prøve å få en løsning.Har prøvd å få kontakt med S.H. Sponaas som hadde et av innleggene du henviser til, men har ikke fått kontakt.Det er nok sikkert lurt å sjekke konfirmasjonene som dere sier. Er kirkeboka i god stand for den perioden ?Beste hilsen Inger

  • 2 uker senere...
Gjest Grethe Dalsegg

Julius Loennechen hadde mange barn. Er det noen som har opplysninger eller er etterkommere etter noen av disse? Det hadde vært greit å fått avkrefte eller bekrefte at Julius var far til Julie..Hilsen Grethe:)

Gjest Tore Kristiansen og Tor Larsen

Til spørsmålet i innlegg 7 vil nok boka som nevnes i innlegg 5 gi deg en del navn som du kan kontakte.Til spørsmålet i innlegg 6 om kirkeboka er i god stand for perioden, så er ikke ministerialboka innlevert ennå. Klokkerboka er innlevert, men den har vi ikke sett så det kan vi ikke si noe om. Se Lenke

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.