Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#37943] Melhus i Egersund 1801. Mangler i folketellingen?


Recommended Posts

Gjest A. Vidvei

Ref. debatt nr. 37889 i Brukarforum: Jeg lurer på om det mangler en gård i Egersund i folketellingen for 1801: Melhus eller Mjølhus. Sitat fra innlegg 11: 'På Melhus (Mjølhus) burde det finnes en rekke mennesker i 1801 som ikke er å finne i 1801-tellingen i det hele tatt. Dette får meg til å undres om ikke denne gården er uteglemt fra tellingen eller digitaliseringen av den. Willum Nielsen (som døde i 1816) med familie, Anbjørn Gundersen (som døde i 1810) med familie.'

Gjest Jan Oldervoll

Eg trur eg tør garantera at garden ikkje forsvann under avskrift; at alle personar kom med vart kontrollert svært nøyaktig, mot originalkjelda og mot tilgjengeleg statistikk. Men det kan vel henda at garden ikkje vart talt.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.