Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#62562] letter etter far til Engel Andersson


Recommended Posts

Gjest Yvonne Karoline Otnes

jeg letter etter en person som er far te engel andersson, og at mora heter Sigrid Eninarsdatter og stefaren heter Jon olsen rønningen, og at mora komer i fra oppistua under skar på tingvoll, men jeg veit ikj hvor engel sin far kommer i fra.

Gjest Gunn Huglen

de kronologiske lister i kirkebøker for Tingvold er ikke enkelt å lete etter foreldre tl Engel Anderson i.Håper noen av lokale slektforskere kan hjelpe deg med kilder her i Møre og Romsdal.Lykke til med søking i alle fall. De digtale kirkebøkene har du vel funnet så da har du nok arbeid med lesing er jeg redd.Mvh. Gunn

Gjest Ann-Mary Engum

Barn av Engel og Kari:Jørrin,døpt 7 mars 1779(venstre side): [url="http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=16120&idx_id=16120&uid=ny&idx_side=-22>LenkeAnder,døpt 29 april 1781. Fra FS.Har ikke funnet denne dåpen i kirkeboken enda: Lenke Og Romsdal&juris2friendly=&juris3friendly=&juris4friendly=Ragnild,døp nov 1783(venstre side): LenkeJørgen,døpt 26 des 1786(venstre side): LenkeArnt,døpt 7 juni 1789. Nå kalles mora for Kari Jonsdatter(høyre side): LenkeJon,døpt 25 okt 1791(høyre side) Foreldre :Engel Andersen Rønning og Kari Anders(feilskrift av presten på moren's etternavn ?): LenkeOle,døpt 1 juni 1794. Foreldre:Engel Andersen Rønning og Kari GiorgensdLenkeDet skal også være en datter Guri,født 13 des,døpt 18 des 1796:

Gjest Gunn Huglen

Flott Ann-Mary!Jeg har prøvd å lete rundt i landet etter opphavet til Engel Anderson eller Arnesen?Den eneste jeg finner i ca alder her til lands er denne mannen? LenkeOm han da ikke skulle komme fra Sverige, der er en del Ingel Andersoner som kunne passe i alder?Mvh. Gunn

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.