Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#63192] Johanna Marie Olsdatter, f. 1864, Veggen nedre i Hamarøy, når døde hun?


Recommended Posts

Gjest Geir Bjernes

Johanna Marie, født 18.04.1864, var datter av innerst Ole Pettersen og Maren Pernille Andreasdatter, Espenes i Sørfold. I følge slektsbøkene til Asbjørn P. Lind for Sørfold bodde Johanna sammen med sin mor på gården Forsan i Hamarøy i 1875 som husmann uten jord. Moren var da enke, men dro tilbake til Sørfold der hun døde på Bonå i 1895. Så lurer jeg på hvor det ble av Johanna etter 1875. Jeg finner ei med samme navn på gården Veggen nedre i Hamarøy i 1900, gift med Normann Mareli Olsen. I 1900-tellingen er det opplyst at Johanna Marie var født i 1869, altså et temmelig stort avvik i forhold til kirkeboka, men hun er altså nevnt å være født i Sørfold, så det er vel rette personen det her er snakk om! Noen som vet når og hvor hun døde?Mvh Geir

Gjest Bjørg Hukkelberg

Tviler på om den Johanna Marie i 1900 er den rette.I 1895 gifter Norman Marelius Olsen seg med Johanna Marie TRONDSDATTER født i NORDFOLDEN i 1870. Så opplysningene i FT 1900 må være feil? Nr. 2Permanent sidelenke: [url="http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=15747&idx_id=15747&uid=ny&idx_side=-183>Lenke Permanent bildelenke:

Gjest Ann-Mary Engum
Gjest Ann-Mary Engum

Til Anne!Det skulle være en Johanne Marie Olsdatter,født 18/4 1864,av foreldre Ole Pettersen og Maren Pernille Andreasdatter.Her er dåpen hennes.fra FS. Døpt 16 mai 1864: [url="http://www.familysearch.org/eng/search/igi/individual_record.asp?recid=100257143192&lds=1&region=12&regionfriendly=Norway&juris1=Norw9Nlan&juris2=Nlan&juris3=&juris4=&regionfriendly=&juris1friendly=Nordland&juris2friendly=&juris3friendly=&juris4friendly=>Lenke1865,Øren i Sørfold: LenkeJohanne Marie Olsdatter og moren Maren Pernille Andreasdatter i 1875,på Øren(Fossen) i Sørfold:

Gjest Geir Bjernes

Takk for god hjelp, Ann-Mary! Som vist ovenfor har denne familien aldri bodd i Hamarøy, men på gårdene Espenes og Øren (Fossen, Forsen) i Sørfold. Men det gjenstår å se hvor Johanne Marie Olsdatter, f. 1864, konf. 1880, ble av etter 1880.Mvh Geir.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.