Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#83482] Gardsnr. 68, bruks nr. 1, for herred 0817 er borte fra FT 1910 ?


Recommended Posts

Gjest Magne Bergane

Fra Ft. 1900 så finner jeg Gnr. 68, Bnr. 1 med 11 personer. Dette stemmer ifølge kilder. I Ft. for 1910 så finner jeg ikke dette med Gnr. 68 og Bnr. 1. Er det noen som har en forklaring på dette? Hvorfor er ikke dette tatt med? mvh Magne

Gjest Berit Knudsen

Er dette gården i 1900 [url="http://digitalarkivet.no/cgi-win/webcens.exe?slag=visbase&sidenr=41&filnamn=f00817&gardpostnr=624&merk=624#ovre>Lenke Og dette er vel den som finnes i 1910 Lenke Finner ikke bnr.1. Elling Pedersen som var på bruk 1 finner jeg her

Gjest Alvin Andreassen

Jeg ser at Panteregisteret for Drangedal er ikke så lett å finne frem i. Men vi har Matrikkelutkastet av 1950. Gårdsnr. 68 Homleid har da 39 bruksnr. 68/1:Homleid, bruker Johannes Lindvig. 68/2: Tremyr, bruker Dag Øystein Arnesen. 68/12: Homleid, bruker Tor H. Homleid. Gårdsnr. 67 Sneås har 12 bruksnr. 67/2 er Sneås søndre, A/S Vafos Brug.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.