Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Trenger tydehjelp


Recommended Posts

Kan noen hjelpe meg med å tyde denne teksten? Det er hovedsakelig førstnevnte jeg er ute etter, altså Johan Hasselberg Ringkiøb. Han ble begravet 2. desember 1804 i Bøe kirke i Vesterålen, men jeg klarer ikke å tyde hva som står i teksten annet enn navnet hans. Også resten av det som står vil jeg gjerne ha hjelp med, hvis noen har mulighet?

 

Vennlig hilsen Jan Roger Olsen

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/181775-trenger-tydehjelp/
Del på andre sider

Riktig lenke tror jeg:

Kildeinformasjon: Nordland fylke, Bø, Ministerialbok nr. 891A02 (1759-1820), Kronologisk liste 1804, side 552-553.

Permanent sidelenke: http://www.arkivverk...y&idx_side=-274

Permanent bildelenke: http://www.arkivverk...71108610219.jpg

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/181775-trenger-tydehjelp/#findComment-1545277
Del på andre sider

Hei Jan!

 

Johan Hasselberg Ringkiøb, som paa Hiemreisen fra siste Stevne Opskibninger[?] forliste i sit Alders 18de Aar og tillige med ham Svogeren Hans Femer omtrent 17 aar; Enok Dinessen Forre[?] omtr. 24 Aar; Hans Anderss: Forre[?] omtrent 26[?] A: og Enok Sørensen Skarvaagen[?] omtr. 14 Aar-

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/181775-trenger-tydehjelp/#findComment-1545294
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.