Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Kirkesogn på Majorstua ca. 1925


Recommended Posts

Jeg leter etter min fars konfirmasjon, men sliter med å finne ut av kirkesogn. I den aktuelle perioden bodde familien i Kirkeveien 78, og siden det var nordvest for bygrensen (langs Kirkeveien), så lå det i Aker - og ikke i Kristiania/Oslo. Men hvilken kirke/sogn?

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/200475-kirkesogn-p%C3%A5-majorstua-ca-1925/
Del på andre sider

Kirkeveien 79 tilhører i alle fall Fagerborg i f.t. 1923:

http://www.disnorge.no/KraFt1923/sok.php

Ja, den siden av Kirkeveien tilhørte byen, så grensen gikk mellom dem...

Jeg har jo også sett at enkelte med like nummer i Kirkeveien ble konfirmert der, men jeg finner ikke min far. Far er døpt i Fagerborg, men da bodde de i Jacob Aals gate.

Jeg vil vel helst tro at det tilhørte Vestre Aker kirke, men der slutter konfirmasjoner i kirkebøkene i 1926. Jeg regner med at han ble konfirmert ca. 1926-1927 (født 1911)

Jeg vet at de bodde i Kirkeveien 78 i perioden 1922-1929, utfra adressebøker for Aker.

Jeg vet også at far bodde der da han avtjente verneplikt, for han "skrøt" av at han fikk permisjon fordi han bodde i Aker - mens de på den andre siden av veien ikke gjorde det. ;)

Jeg hadde nok sjekket Fagerborg, om du ikke finner ham i Vestre Aker eller Ullern.

Takk! Fagerborg har jeg sjekket - men Ullern kan jo være en idé... :)

 

... men der er det dessverre heller ikke konfirmasjoner i aktuellt tidsrom.

OK - da får jeg vel legge dette til side en stund. Takk for hjelp! :)

Endret av Inger Karin Haarbye

Det kunne vel også vært Majorstuen/Prestenes kirke. Den ble innviet 26. mars 1926 som Prestenes kirke, men skiftet navn til Majorstuen  kirke på 1960-tallet.

Nå ser jeg bare lysninger i skannede kirkebøker derifra. Ble han konfirmert før ville nok Vestre Aker, Uranienborg og Frogner vært de jeg hadde tenkt på.


Det kunne vel også vært Majorstuen/Prestenes kirke. Den ble innviet 26. mars 1926 som Prestenes kirke, men skiftet navn til Majorstuen  kirke på 1960-tallet.

Nå ser jeg bare lysninger i skannede kirkebøker derifra. Ble han konfirmert før ville nok Vestre Aker, Uranienborg og Frogner vært de jeg hadde tenkt på.

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.