Jump to content
Arkivverket

Iver Johan Salvesen


wenche Sveinsdatter

Recommended Posts

Jeg lurer på om det ble ført lister over omkomne på Lofothavet i gamle dager? Min Tipp tipp oldefar Iver Johan Salvesen omkom da skøyta han var med kullseilte. Det var på vinterfiske i 1847. Eier av skjøyta het Jens Petter Dreyer og bodde i namdalen, han var egentlig fra Lofoten. Jeg prøver å lete på nettet men finner ingenting, 

Edited by wenche fagervik
Link to comment
Share on other sites

Det fins diverse arkiv med detaljer om skipsforlis, les om det på nettsidene til Arkivverket https://www.arkivverket.no/arkivverket/Tema/Baater-og-kjoeretoey/Baater/ForlisJeg er usikker på hva som fins før 1850,men Statsarkivet i Trondheim vil kunne hjelpe deg med det.

 

Ofte kunne presten skrive om forliset i kirkeboken. Disse er skannet og tilgjengelig i Digitalarkivet.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.