Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

Lenker som er definerte av Arkivverket som permanente skal vere nettopp det, men det er uansett lurt også å ha med tekstdelen av kjeldereferansen. Kjeldereferanse av det gode gamle slaget lagar du ved å logge deg inn oppe til høgre i kyrkjebokvisninga, gå inn på knappen med tre prikkar (heilt til høgre), innstillinger -> "Annet" (som vist i #67 og blogginnlegget/filmen i #69) og deretter hake av for "kjeldeinformasjon som i det gamle visningsprogrammet". Nedanfor "Annet" har du ei nedtrekksliste "Kopieringsinnstillinger" der du kan hake av for det som du ynskjer å ha med i kjeldereferansen. Hakar du av for bildetittel og brukslenke for sidevisning held dette lenge.

 

Det er litt uklårt om du ynskjer å lage ein kjeldereferanse eller å laste ned sjølve biletet. Det siste har eg ikkje gjort på mange år, sidan eg aldri har bruk for dette når eg har referansen. Men det skal ikkje vere noko problem verken å laste ned sjølve biletfila eller å lage eit pdf-hefte.

Endret av Torbjørn Igelkjøn

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.