Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Carl Nikolaus Carlson, f. 1841 i Calmar, Sverige


Recommended Posts

Noen som er flink på Sverige og kan finne ut mer om denne mannen. Han skal være født 27 november 1841 i Tryserum?? ved Calmar (Kalmar) Sverige, farens navn er Peder Gustav Carlson.

Carl Nikolaus ble gift i Ålesund  11 juni 1872, innførsel nr. 11 her : https://media.digitalarkivet.no/view/5718/129

Det er i grunnen alt vi vet foreløpig :)

Kjempeflott :) Tusen takk skal du ha! Om jeg tyder morens navn riktig så heter hun Hagstrøm? Og fødestedet hennes blir Westervik?  På  HFL skjmaet står Det at de er bosatt på Orretorpet, men hva er farens fødested?

1 time siden, Hanne W. Heen skrev:

Kjempeflott :) Tusen takk skal du ha! Om jeg tyder morens navn riktig så heter hun Hagstrøm? Og fødestedet hennes blir Westervik?  På  HFL skjmaet står Det at de er bosatt på Orretorpet, men hva er farens fødested?

Tror det står Trys. (Tryserum)

Finner en Petter Carlsson født 28. mai 1813 i Tryserum

AID:

Tryserum-C-4-1777-1829-Bild-123-sid-235.jpg

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.