Gå til innhold
Arkivverket

Hvordan søke i materiale som er 60-85 år gammelt?


Recommended Posts

Min svigersønn ønsker hjelp til å finne opplysninger om sin farfars familie. Så lenge hans far levde var det vanskelig og skambelagt å komme inn på dette emnet. Hans far døde i år og han søker etter opplysninger om sin farfar som ble knivdrept i et taterslagsmål i Tune i Østfold i mai 1948. Er det mulig å få opplysninger fra kirkeboka og kanskje folketelling selv om dette bare er 70 år siden?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Først av alt: alle i forummet skal opptre med for- og etternavn som brukernavn. Korleis endre brukernavn finn du her:

https://www.digitalarkivet.no/content/change-display-name

 

Straffesaker har ei sperregrense på 60 år, med mulighet til forlenging til 80 år i spesielle tilfelle. Men send en epost til post@arkivverket.no med dei opplysningane de har om saka så blir det vurdert.

  • Liker 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.