Gå til innhold
Arkivverket

Søker flere opplysninger om Søren Nielsen f. 1827 i Alvøen og Anne Karine Mikkelsdatter f. 1828 i Lønningshavn i Fana


Ivar Moe
 Del

Recommended Posts

Søren Nielsen og Anne Karine Mikkelsdatter bosetter seg i Fana og får en stor etterslekt. Først på Yttre Hope, så på Sagenes.

Ved vielsen 23 nov. 1856 står Søren oppført som født i Alvøen, altså i Askøy(Strudshavn sogn). Da bosatt på Yttre Hope i Fana. Far Niels Sørensen.

Anne Karine Mikkelsdatter er født i Lønningshavn i Fana. Far Mikkel Andersen.

Nr. 20

https://media.digitalarkivet.no/kb20070504630327

 

Det står vel yrkestittel soldat på Søren ved vielsen, men han jobbet senere som rebslager ved  Rebanen paa Fane Hamp Sp. Det samme gjorde sønnen Mikkel Sørensen som skal være  f. 1861.

Dette er muligens Niels Sørensen, far til Søren på Yttre Hope i Fana som konfirmerer en sønn i 1859. - https://www.digitalarkivet.no/view/279/pk00000000791942

Og her samme paret med oppgitte fødesteder like ved Alvøen. -  https://www.digitalarkivet.no/view/327/pv00000001129374

(Litt usikker her pga det er stor aldersforskjell på disse evnt. brødrene)

 

Håper på hjelp til å finne Søren og Anne Karines dåp i kirkebok, og opplysninger/bekreftelse hvor deres foreldre kom fra.

 

Mvh

Ivar

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei Torodd

 

 Helt supert. Takk for fantastisk hjelp.

 

Nils Sørensen Skare, må da være fra Skare i Mathopen vil jeg tro. Berthe er fra mitt nabolag.

 

Artig :)

 

Mvh

Ivar

 

 

 

 

 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Berre hyggjeleg, Ivar!

 

Nils er litt vanskelegare å få tak på, særleg sidan vi ikkje kjenner alderen. Men eg trur vi har han her i 1801: https://digitalarkivet.no/census/person/pf01058383001192

 

Konfirmert i 1808, då busett i Helleren (Hilleren), og då er vi like ved Skare(t) og Mathopen: https://digitalarkivet.no/view/279/pk00000000693177

  • Liker 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.