Gå til innhold
Arkivverket

Peder Olsen Sterten og Gunhild/Gunnil Larsdatter, Stadsbygd


Beate og Gunhild Hanssen
 Del

Recommended Posts

Hei!

 

Er på leit etter informasjon rundt Peder Olsen Sterten og Gunhild Larsdatter, Stadsbygd. De ble gift 01 november 1750. Peder var først gift med Karen Olsdatter Sterten død mars 1750. Peder og Karen fikk sønnen Peder døpt 29 mars 1750.

 

Peder og Gunhild fikk barna:

Lars døpt 5. sep 1751 http://www.arkivverk...=ny&idx_side=-5

Ole døpt 21. jan 1753 http://www.arkivverk...ny&idx_side=-16

Peder døpt 1. nov 1754 http://www.arkivverk...ny&idx_side=-28

Dordie døpt 23. okt 1757 http://www.arkivverk...ny&idx_side=-52

Christen døpt 28. sep 1760 http://www.arkivverk...ny&idx_side=-72

Malena døpt 19. juni 1763 http://www.arkivverk...ny&idx_side=-94 også kjent som Mali, gift med Ole Olsen døpt 18 juni 1769, sønn av Ole Ellingsen og Margrethe Olsdatter. Malena og Ole dro nordover til Kvæfjord i Troms.

 

Ser i denne debatten 

at det er noe diskusjon om Peder Olsen kan være sønn av Ole Joensen og Dorthe Nilsdatter, men uten at de kommer frem til noe. Som dere ser så har jeg ikke noe fødselsår eller dødsår på Peder og Gunhild, og finner dem heller ikke i folketellingen 1801. Gunhilds foreldre er også ukjent.

 

MVH

Beate

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.