Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Tydehjelp, merknad til dåp ---- LØST----


Recommended Posts

Hei!

Trenger hjelp til å tyde noen ord i dåpsprotokollen for Skatval i 1896. Det gjelder teksten i kolonnen "Anmærkninger".

Dette gjelder nr. 1, 2 og 4 på side 66. For nr. 1 og 2 gjelder dette det siste ordet pluss dato samt tilsvarende ord og dato i nr. 4.

https://www.digitalarkivet.no/kb20060823030073

 

Svært takknemlig om noen kan hjelpe meg med denne teksten.

 

På forhånd takk for hjelpen.

 

 

Endret av Arne Jullum
11 minutter siden, Ivar S. Ertesvåg skrev:

 Tala (datoane) er ikkje så gode å tyde;  trur det er (1) "meldt ham 30/1 97" og (2) "meldt ham 28/1 97"

 

(4) kan vere " ... Meldt ham ved Røros Sogne-prest(?) 1/2 98."

Takk for svar.

Jeg tror du har rett med hensyn til teksten og kommer til å bruke den, men jeg tror datoen for nr. 4 er 1/2 97. Dette da det ser ut til at hele anmerkningen er skrevet på samme tid og at dåpen er den 31/1 97.

  • Arne Reidar Jullum changed the title to Tydehjelp, merknad til dåp ---- LØST----

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.