Gå til innhold
Nasjonalarkivet

To spørsmål


Recommended Posts

17 minutter siden, Dag T. Hoelseth skrev:

Takk skal du ha. Vi var fire personer som leita i går og ingen fant noe. 🙂 

TSK

2 timer siden, Torbjørn Steen_Karlsen skrev:

1. Brit Kurth, død i Larvik i 2015. Jeg finner ikke et eneste pip i noen avider.

 

2. Er det mulig og finne foreldrenes navn på en som er født i Zürich, Sveits i 1937. Kilder. 

 

 

mvh. Torbjørn.

Annonsen finnes også i Østlands-Posten:
Østlands-Posten (op.no)

Østlands-posten, torsdag 20. august 2015 (nb.no)

 

Endret av Lars Kittilsen
2 timer siden, Dag T. Hoelseth skrev:

Antar dere bare glemte å sjekke vareminnesider.no ... når det gjelder spørsmålet om Sveits så er det ikke så godt å si. Finnes det en avisdatabase for Sveits som kan hjelpe? Intet på Ancestry eller lignende?

 

DTH

Det enkleste er vel å kontakte etterkommerne?

DTH

Det er to barn, begge i 80-åra. En som ikke husker og ei i Tyskland på ukjent adresse. Barnebarn har aldri hørt annet enn Grosvater und Grosmutter. De trodde kanskje bestemor her Catharina, men..... I tilleg ble besteforeldrene her skilt og hun tok vistnok tilbake pikenavnet.

 

Så den er vel rimelig stengt.

 

 

TSK.

Ok, så personen du spør om foreldrene til er ikke relatert til det første spørsmålet (?). Da misforstod jeg. Det finnes en del digitaliserte sveitsiske aviser, så det er mulig å finne ut av dette. Og det kan vel være treff i Ancestry osv.?

 

DTH

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.